ingyen webstatisztika
Kontakt  Mapa stránek

 

Revue Thommen

Původní název společnosti byl Nezávislé výrobní společenství Waldenbourg, v roce 1859 pak společnost koupili Louis Tschopp a Ferdinand Thommen a o třicet let později změnili i její název – tehdy byla firma přejmenována na Revue Thommen.

Značka se stala skutečně známou v polovině dvacátého století, kdy se model Cricket stal oblíbeným mezi známými osobnostmi, čímž značce zajistil mimořádnou reklamu.

Hlasitost modelu Cricket

Přibližně ke konci druhé světové války se stalo zřejmým, že z technického hlediska mají zákazníci na náramkové hodinky nové nároky. Bylo zmíněno, že by u hodinek bylo zapotřebí funkce budíku, což pro inženýry zpočátku znamenalo opravdu velký problém.

Prvním inženýrem, který toto zařízení vynalezl, byl Ditisheim. Princip byl jednoduchý. Jediným problémem bylo, jak by bylo možno toto zařízení vmontovat do malého prostoru, v tomto případě do náramkových hodinek. Do hodinek byly uloženy 2 reproduktory, k nim byl připojen jeden malý dolíček, který zesílil zvuk. V pouzdru hodinek byla vytvořena dvojitá stěna, zvuk je přenášen pomocí děravé vrstvy a část mezi dvěma stěnami sloužila jako zvukový zesilovač. Tímto vynálezem byl Ditisheim schopen vytvořit zvuk s jakoukoli hlasitostí, takže zápěstí netlumí zvuk budíku ani při nošení hodinek.

Hodinky politiků

Když Ditisheim veřejně představil funkční princip modelu Cricket nebo výslovně funkci budíku, daroval jeden model tehdejšímu americkému prezidentovi Harrymu Trumanovi. Prezidentovi se tyto hodinky velice zalíbily a od té doby je vždy nosil při svých veřejných vystoupeních. To znamenalo obrovskou reklamu nejen pro značku, ale i pro model Cricket.

Truman byl jen jedním z těch amerických prezidentů, kteří vlastnili model Cricket, následovali jej v tom prezidenti Eisenhower, Johnson, Bush, Kennedy, Nixon, Ford, Carter a Clinton a také vedoucí představitel SSSR Gorbačov.

Bylo vskutku výraznou reklamou, když měl Gorbačov na ruce svůj Cricket při převzetí Nobelovy ceny míry v roce 1990, o čemž se v té době hodně psalo v časopisech a mluvilo v televizních pořadech.


Hodinky i na osobní objednávku!

Informujte se ZDE!

Vaše použité hodinky započítáme za aktuální ceny!keresoguru website Sitemap