ingyen webstatisztika
Kontakt  Mapa stránek

 

Officine Panerai

Guido Panerai založil společnost v roce 1865 ve Florencii a o dva roky později se stal oficiálním dodavatelem hodinek pro italskou armádu. Tato spolupráce byla rozhodující pro pozdější modely.

V roce 1938 tento hodinářský dům vybavil i potápěče námořnictva, když přišel s modelem MAS. Tento nově vyvinutý model obsahoval technologii od značky Rolex. Hodinářský dům se až mnohem později obrátil k širšímu publiku, ale i tyto modely mají vojenský design.

Na palubě ponorek

K první podmořské cestě značky Officine Panerai došlo již za první světové války u vojenské jednotky Motosdafi Anti Sommergibile. Jednotka se stala světoznámou, když potopila vojenskou loď, která bojovala na straně monarchie. Na palubě vojenské ponorky už tehdy byla značka Panerai.

Luminor

Tento model byl vyroben v roce 1941 především pro námořnictvo. První modely měly kvůli radiové vrstvě na číslech název Radiomir. Později, když už byly známy škodlivé účinky radia, byl tento materiál zaměněn tritiem. Tehdy bylo nutné změnit i název modelu na Luminor.

Tento model má více vlastností, které nemají estetický cíl, spíše splňují požadavky námořnictva. Už i velikost je nápadná, vždyť hodinky jsou 47 mm velké, tedy mnohem větší, než je obvyklé.

Na číselníku je reliéfní sklo, které zcela eliminuje rušivé účinky vody, díky čemuž lze z číselníku snadno číst i pod vodou.

Zvláštností tohoto modelu je vydutí kolem natahovacího zařízení, který brání náhodnému vychýlení. Vydutí se musí otevřít, jinak hodinky se nedají nastavit. U dnešních model toto zařízení už je zbytečné, ale protože zařízení se stalo charakteristickým znakem modelu, proto i nejnovější modely to mají, jako doplněk.


Hodinky i na osobní objednávku!

Informujte se ZDE!

Vaše použité hodinky započítáme za aktuální ceny!keresoguru website Sitemap