ingyen webstatisztika
Kontakt  Mapa stránek

 

Movado

„stále v pohybu”

Přesně to znamená výraz movado v jazyce esperanto, což zcela vyjadřuje přizpůsobování se a proměnlivost firmy.

Původní jméno firmy bylo Ditesheim, pojmenována byla po zakladateli Achillu Ditesheimovi. V roce 1881 otevřeli první dílnu v okrese Chaux-de-Fonds-ban, kam rodina emigrovala, protože chtěla uprchnout před pruským autoritářským režimem. Dílna se brzy stala úspěšným rodinným podnikem a dva synové, Leopold a Izidor, se také zapojili do práce.

Firma vyráběla různá pouzdra na hodinky a používala u nich opravdu originální nápady. Právě to vzbudilo zájem zákazníků.

Nejslavnějšími modely značky Movado jsou Ermeto, Andy Warhol Times/5, a Polyplan.

Ermeto

První prototyp modelu byl představen v roce 1926 a obsahoval překvapující inovaci. Hodinky byly umístěny v uzavřeném pouzdře, co je nejen velmi elegantní řešení u kapesních hodinek pro dámy, ale znamenalo to také technický úspěch.

Spirály, které umožňují pohyb mechanické konstrukce, se natahují při otevření a zavření pouzdra. Lze tedy říci, že hodinky dostaly automatický natahovací systém. Neobvyklé, ale velmi pohodlné řešení přineslo hodinkám obrovskou popularitu ve 30. letech, od té doby byly vyráběny ve více variacích.

Andy Warhol Times/5

Tento model má unikátní design, základní myšlenku a plány vymyslel slavný představitel pop-art kultury Andy Warhol. Číslo 5 v názvu modelu označuje pouzdro hodinek, které je sestavěné z pěti součástek, navzájem propojených jako části náramku. Číselníky jsou ozdobeny různými fotografiemi města New York ve futuristickém stylu.

Tento model firma Movado nikdy nedala do distribuce, vyrobeno bylo jen 250 kusů, pouze pro muzea a sběratele.

Polyplan

První model Polyplan byl vyroben v roce 1912 a za svou slávu mohl děkovat také mimořádnému inovačnímu designu.

Pouzdro hodinek je vyrobeno tak, aby nosiče hodinek padly přesně na zápěstí. To samozřejmě znamenalo technický problém při vkládání konstrukci, což si vyžadovalo skvělé řešení. Cíle bylo dosaženo, vývoj nové vkládací technologie však stál tolik, že bylo vyrobeno jen několik kusů tohoto modelu.


Hodinky i na osobní objednávku!

Informujte se ZDE!

Vaše použité hodinky započítáme za aktuální ceny!keresoguru website Sitemap